O mně

Ahoj,
jmenuji se Nikol a důvod založení tohoto blogu spočívá v tom, že má láska ke knihám se dostala na tak vysokou úroveň, že moje mysl mě donutila začít o knihách psát. Dělit se s Vámi o mé pocity a dojmy z knih, které jsem četla, čtu nebo se chystám číst. :)

Knihám se věnuji již od dětství, ale plně jsem se jimi začala zabývat teprve před dvěma roky. Poté, co jsem si založila knižní blog, jsem k nim změnila postoj, a staly se mou každodenní závislostí. Není den, kdybych nenavštívila svůj blog, abych zveřejnila příspěvek, či se nepodívala na příspěvky jiných knižních blogerů.
Preferuji žánry fantasy, detektivky a ačkoli nebyly romány nikdy mým šálkem kávy, tak poslední dobou, dávám přednost i jim. Ráda si přečtu ale i knihu, která se týká koncentračních táborů, či povinnou četbu. Dystopie mám také ráda. Jednoduše vše, co má stránky je mým koníčkem.

Jsem osmnáctiletá dívka, která studuje Cestovní ruch, aniž by měla ráda cestování, či jazyky. Cestovní ruch nebyl nikdy mým vysněným oborem. Hlásila jsem se na módní návrhářství, ale jak naschvál tento obor zrovna v tom roce neotevřeli. A tak musím přežívat mezi lidmi, kteří jsou do jazyků zbláznění. Učím se angličtinu, němčinu a španělštinu. Ani o jednom z těchto jazyků nedokáži říct, že ho mám ráda.

I když cestování nemám v oblibě, tak jsem navštívila jedno nejkrásnější město - Paříž, které jsem si opravdu oblíbila, a zanechalo ve mně spoustu krásných vzpomínek.
Také nepohrdnu návštěvám hradů a zámku u nás v České republice. Tato místa jsou jednoduše pro mé oči kouzelná.

Kromě knih, hradů a zámků mezi mé zájmy patří také zvířátka. Doma mám neposlušeného kocourka Mikeše, dvě obří morčata, malinkou osmačici Fifinku a uchrochtaného králíčka Princeznu. I když mě tito neposedové a uřvánci neustále zlobí, tak nedokáži vyjádřit svou lásku k nim.


Ráda také koukám na seriály a filmy. Můj oblíbený seriál se jmenuje Once Upon a Time, ale také mám ráda Upíří deníky. 
Filmy mám ráda všeho druhu, ale mezi mé oblíbené patří filmy na motivy knih, či komedie. Horory nemám ráda, protože jsem velký strašpytel, a po dokoukání nikdy nemůžu usnout, a bojím se každého temného stínu. 

A co bych Vám o sobě ještě řekla? :)
Jsem upovídaná, praštěná, občas sobecká (co se týče knih), ale také jsem na lidi kolem sebe milá a vždy se snažím všem vyhovět. Občas mi sice rupnou nervy, ale to se snad stává každému ne? :)

Mezi mé oblíbené barvy patří růžová a modrá. Kombinaci těchto dvou barev miluji. Dokonce i můj pokoj je obohacen těmito krásnými barvami.
Kromě knížek věnuji také 2 a půl roku čas svému příteli, kterému neustále lezu ne nervy. :D Ale mou lásku ke knihám toleruje, a plně podporuje. Proto si vážím toho, jaký je, protože jedině on se mnou tráví dvě hodiny v knihkupectví. A za to jsem mu velice vděčná.  :)

Doufám, že se Vám můj blog líbí, a najdete si důvod, abyste ho někdy opět navštívili. :)

2 komentáře:

  1. Niky to je krásný těším se až se já taky naučím takhle s blogem manipulovat :D

    OdpovědětVymazat
  2. Anonymní7/8/14

    Ahoj, právě startuje soutěž o knihu Nenávidím a miluji na stránkách: http://www.stmivani.eu/34-souteze/soutez-o-knihu-nenavidim-a-miluji-od-susan-thomas/. Třeba budeš mít chuť se zapojit :)

    OdpovědětVymazat

Za každý komentář moc děkuji. :)