Hostitel - recenze


Autor: Meyerová Stephenie
Nakladatelství:
Tatran
Počet stran: 
552
Rok vydání: 2013 (2vydání)
Žánr: sci-fi
Vazba: vázaná

Melanie Stryderová se odmítá vzdát. * Náš svět napadl neviditelný nepřítel. Lidé se pro tyto mimozemšťany mění na pouhé hostitelské tělo; jejich mozek ovládne vetřelec, ale tělo zůstává netknuté a zdánlivě beze změny pokračuje v předchozím životě. Obětí mimozemšťanů se rychle stane drtivá většina lidstva. * Když vetřelci dopadnou i Melanii, jednu z hrstky přežívajících „divokých“ lidí, dívka vůbec nepochybuje, že nastal její konec. „Poutnice“ – její vetřelecká „duše“ – která teď ovládla Melaniino tělo, dostala předem varování před problémy existence v člověku: změť pronikavých emocí, příliš mnoho smyslů, vypjatě živé vzpomínky. S jednou potíží však Poutnice nepočítá: předchozí obyvatelka těla se odmítá vzdát vlády nad svou myslí, i když tělo jí už nepatří. * Poutnice bádá v Melaniiných myšlenkách a doufá, že objeví příčinu nezdolného lidského vzdoru. Místo toho Melanie naopk zaplní mysl Poutnice vzpomínkami a podobou milovaného muže – Jareda, který se dosud někde skrývá před vetřelci. A jelikož Poutnice se nemůže oddělit od Melaniiny tělesné touhy, sama začne prahnout po muži, jehož má odhalit. Když vnější okolnosti přinutí Poutnici a Melanii, aby uzavřely nedobrovolné spojenectví, vydají se spolu na nebezpečnou a nejistou pouť za mužem, kterého obě milují. * Stephenie Meyerová patří k nejzajímavějším autorům současnosti. Ve svém Hostiteli nám předkládá strhující a nezapomenutelné dílo o vytrvalosti lásky a o samotné podstatě toho, co člověka dělá člověkem.Zemi napadli mimozemšťané,kteří se dostávají do těla lidí,jako duše.Některým lidem se však podařilo utéct.Melanii se to dařilo také do doby,než jednoho osudového dne se duše zmocnily i ji.Melaniino tělo napadla duše,která se jmenovala Poutnice.Melanie,se ale odmítá vzdát a snaží se Poutnici dovést za svým milovaným bratrem a Jaredem.Když se po dlouhé cestě dostane Poutnice s uvězněnou Melanii ve své hlavě na místo,které bylo jejich cílem,nic není tak jednoduché,jak se na první pohled zdálo.Jared sice vidí Melanie,ale ví,že uvnitř jejího těla je něco,co musí nenávidět.
Naštěstí je zde Iian a Jamie,kterí Poutnici berou trošku jinak.Poutnice i Melanie jsou šťasné poblíž svého bratra.
Iian,který je do Poutnice (Wandy) zamilovaný má pocit,že ji musí stále ochraňovat před lidmi,kteří to pořád nechápou.
Stane se toho spoustu,ale i Jared si najde k Poutnici vztah.
Na konci lidem Poutnice ukáže,jak mohou duše vrátit zpátky do Vesmíru.Wanda je plně rozhodnuta,že ji také vrátí,aby Melanie mohla být zase s Jaredem.

Lidé nesouhlasí a tak Wandě najdou jiné tělo.Nakonec jsou všichni šťastní.Melanie má Jareda,Iian Wandu a Jamie má obě dvě. :)Dokonalost.Já prostě nevím,co k téhle knize napsat,jelikož mě doslova pohltila.

Wandu a Iiana jsem si strašně oblíbila.Prostě pro mě jsou Ti dva úžasný pár.Myslím,že by mi ani nevadilo kdyby se v knize Jared objevoval méně.

Nemůžu se dočkat dalšího dílu.

Kniha je naprosto úžasná a stojí za to,aby jste si ji přečetli.Neváhejte a kupte si ji budete překvapeni,jak něco tak dokonalého může někdo napsat.

Hodnocení: 


Komentáře

 1. Ááááá tuhle knížku bych si strašně moc chtěla přečíst! Proč jen jsem viděla film dřív? T__T :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To vůbec nevadí. Přečti si ji i když jsi viděla film. V knize je spoustu informací,které ve filmu neuvidíš! :)))

   Vymazat
 2. No, já film neviděla a ani nechci. Prý z dokonalé knížky dělají romantickou slátaninu (ale jak říkám, neviděla jsem). Než jsem se vůbec odhodlala číst, musela jsem zahodit spoustu předsudků vůči Meyerové, ale nakonec jsem ráda, že jsem to udělala!

  ON má být další díl? Cožééé? Proooč? :D považovala jsem to za ukončené, nechci, aby se to zmrvilo dalším dílem.. :D

  OdpovědětVymazat
 3. Hostitele jsem dočetla včera a nemůžu nic než souhlasit! :) původně jsem ho vůbec nechtěla číst, ale je to úžasný :)

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Za každý komentář moc děkuji. :)

Populární příspěvky z tohoto blogu

Waiting on Wednesday (20)