Prsten pravdy - Recenze

Autor: Nancy Pickard
Nakladatelství: 
BB art
Počet stran: 
272
Rok vydání
2005
Žánr: 
Literatura světová - Detektivky
Vazba: 
vázaná

Kniha přivádí na scénu jako hrdinku autorku detektivek psaných podle skutečnosti, která se při své práci úspěšně podílí na řešení případu justičního omylu.
 Americká spisovatelka ve svých románech vytvořila postavu svědomité autorky kriminálních bestsellerů, která si vybírá zajímavé skutečné případy a snaží se čtenářům co nejlépe přiblížit jejich pozadí. Na Floridě, kde žije, vyvolal šokující odezvu případ oblíbeného pastora, obviněného z vraždy své ženy. Hrdinka při zkoumání celé záležitosti přijde na řadu nesrovnalostí, přímo souvisejících s pastorovou aktivní snahou o zrušení trestu smrti. Místní společnost, rozdělená na dva nesmiřitelné tábory, vnímá případ jako uzavřený a nezvratný, hrdinčino pátrání ale odhalí úplně jiné motivy brutálního činu a dostane se až ke skutečnému pachateli. Kromě promyšlené komplikované zápletky se u nás dosud neuvedená autorka snaží v rámci napínavého, ale jinak celkem průměrného románu upozornit na některé etické problémy spojené s výkonem trestu smrti.Detektivní příběh o smrti Suzanny,která byla nalezena dvěmi 10letými holčičkami v jednom opuštěném domě.Žena má zpřelámané kosti napadrť a pachatel ji znásilnil.
Detektivové se snaží najít vraha ženy. Zavraždil Suzannu její muž?Nebo snad milenka jejího muže Artemis? Nebo někdo,na koho by lidé ani nepomysleli? Na někoho,kdo se zdá být úplně jiný než je ve skutečnosti?

Kniha je napsaná na dvě části.
Prví část je o tom,jak spisovatelka píše knihu o případu Suzanny. Je zde i kousek jiného případu,který se stal o několik let dříve. Nakonec se zjistí pravý opak toho,co detektivové vyřešily. Zjistí,že na trest smrti poslali nevinného člověka.
Jde o případ,kde je zavražděna dívka,která se přestěhovala od rodičů a oslavovala svou volnost.Nakonec se ji to ale vyplatilo a někdo ji zavraždil.

Druhá část příběhu zahrnuje autorčin život. Co autorka dělala během psaní knihy a po psaní knihy. Nakonec,ale zjistí,že napsala knihu a spoustu údajů bude muset změnit,jelikož nic není jak se zdá. Vyřešený případ není tak úplně vyřešený.

Autorku knihy navštíví dívka,která našla mrtvou ženu. Dívka před nimi schovávala velké tajemství. Tajemství,které bylo zcela nepochopitelné.Holčička ji donesla tašku,kterou našla s kamarádkou vě věži a prsten.Nakonec se zjistilo,že prstenů je celkem 9. 9prstenů=9mrtvých.Kdo mohl něco tak hrubého udělat?


Všechny informace,které se nakonec zjistily byly nepochopitelné.Nakonec bylo všechno tak,jak by si to nikdy nikdo nepředstavoval.
Během vyšetřování je také zavražděn detektiv George,který se snažil spolu se spisovatelkou a přítelem přjít na kloub případu.

Můj názor:

Budu upřímná knihu jsem četla 2 týdny.Nevím jestli je to tím,že jsem měla málo času nebo tím,že kniha byla poněkud nudná. Chvílemi zde byla akce,napětí,ale pak velký spád a 80 stran nudy. Musím ale říct,že konec mě mile překvapil. Vůbec jsem nečekala takové vyřešení případu.
Ani ve snu by mě nenapadlo,že člověk,který vypadal tak nevinně zavraždil tolik lidí.
Kdo má rád detektivky určitě mu knihu doporučuji. Možná někomu sedne líp. :))

Hodnocení: 


Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Waiting on Wednesday (20)