Hladové hry - film

Předloha: kniha - Suzanne Collins
Rok: 2012
Minut:142

Obsah:

V troskách bývalé Severní Ameriky se rozkládá země Panem s nablýskaným hlavním městem Kapitolem a dvanácti okolními kraji. Kapitol jim vládne krutou a tvrdou rukou. Poslušnost si udržuje kláním Hunger games – zvrácenou televizní reality show, ve které každoročně jedna dívka a jeden chlapec z každého kraje nedobrovolně bojují o život. Šestnáctiletá Katniss chce zachránit svou sestru, která byla vylosována a nabídne svou účast dobrovolně. Do hry o přežití se přidávají i lidskost a láska… Dokáže přežít v divočině, když se všichni snaží o to, aby nespatřila další úsvit?Jak jistě víte, tak první díl Hunger games jsem dočetla včera. Celou noc mi to nedalo a prostě jsem si umínila, že film musím vidět. Musím přiznat, že nejsem zase tak nadšená, jak jsem očekávala.


Docela mě mrzelo, že se v filmu nenaskytuje spoustu důležitých věcí, které se můžeme dočíst v knize.Některé scény jsou zase zbytečně prodloužené a některé tak zrychlené, že jsem z toho chvílemi byla opravdu nešťastná.

Postavy se mi líbily.Na herce, který hrál Peetu jsem si nejdříve musela zvyknout. Vůbec mi nesedl.
S herečkou, která hrála Katniss jsem problém neměla. Hned mi padla do oka a k postavě se mi hodila.

Nejhorší okamžik nastal, když zemřela Routa. Ano. Musím se přiznat, že když jsem četla knihu slzy mi netekly.Když jsem ale tuto scénu viděla ve filmu myslela jsem, že se udusím slzami. Jednoduše mě to dojalo.


Když to tak shrnu film určitě stojí za pozornost. Je to úplně něco jiného, než když čtete knihu. Při čtení máte úplně jinou představivost. Určitě ale nekoukejte na film dříve, než si knihu přečtete. Udělali by jste velkou chybu. 

Musím říct, že už se těším na to, jak se filmaři poprali s dalším dílem.Jsem plná nedočkavostí a na druhý díl se moc těším. 

Závěrem bych chtěla říct, že filmu dávám 4/5. Né z důvodu, že by byl film špatný, ale jednoduše mi vadilo, že tam spoustu scén chybělo a spoustu jich bylo až moc prodlouženo. :)


Kdo film neviděl, tak na něj určitě koukněte. Ale až po přečtení knihy! :)

A na závěr trailer k filmu. :)Komentáře

 1. Mne sa zdá, že tam bolo všetko, čo aj v knihe.... :)

  OdpovědětVymazat
 2. Ne nebylo. Ti co nečetli knihu, nemohli pochopit pár věcí, třeba to, jak tam Peeta furt cosi dělal s tím chlebem. Unikají jim souvislosti.. A takových věcí tam bylo víc. Když jsem to viděla poprvé sama, tak jsem si taky utírala slzy, ale u knihy víc! :D

  PS: V češtině, že? Bála jsem se abych ti přece jen nedala blbý odkaz..

  OdpovědětVymazat
 3. Jo jo na film se chci taky už nějakou dobu podívat, ale nemůžu, nečetla jsem knihu :D.

  OdpovědětVymazat
 4. Mně se líbila kniha víc, než film.. Ale jen o trošku.. :)

  OdpovědětVymazat
 5. No já jsem tu chybu už udělala a viděla jsem film dřív než jsem začela číst knihu. Upřímně toho lituju.
  Já jsem taky u filmu když zemřela Routa brečela jak mála, ale u knihy nic :/ :)

  OdpovědětVymazat
 6. Tiež sa mi viac páčila kniha ako film. Ale pozrela som si trailer na dvojku a na tú určite musím ísť. :)

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Za každý komentář moc děkuji. :)

Populární příspěvky z tohoto blogu

Waiting on Wednesday (20)