Posuď knihu podle obalu (19)

O co jde:
Vybrat si obálku knihy a zhodnotit ji.

V šedých tónech
Ruta Sepetys

Píše se rok 1941. Lině je patnáct let a těší se, že po prázdninách půjde na uměleckou školu. Jednoho večera k nim domů ale vrazí sovětská tajná policie a společně s její matkou a malým bráškou ji odvlečou pryč. Čeká je deportace do pracovních táborů na Sibiři.
Lina se musí naučit bojovat o život, přijímat obtížná rozhodnutí, spolknout ponižování a bití a hlavně se nenechat zlomit, udržet si vlastní lidství. A to se jí daří díky rodině a také lásce k výtvarnému umění. I přes ohromné riziko si kreslí a zapisuje, co všechno ona a ostatní lidé okolo ní zažívají. Nejdříve kreslí, protože doufá, že se díky obrázkům a vzkazům jejímu otci podaří je najít a zachránit. Později proto, aby uchovala paměť národa a vzdala tak poctu tisícům nevinných lidí, kteří byli odsouzeni k smrti, ať už okamžité při popravách, nebo pomalejší v pracovních táborech.
Linin pohnutý příběh je plný lidské krutosti a nenávisti, ale zároveň lásky a naděje. Otázkou zůstává, zda naděje a láska dokáží udržet člověka při životě a s hlavou vztyčenou dostatečně dlouho…


Obálka této knihy se mi moc líbí. Je jednoduchá a velice příjemná. :) Zelená rostlina uprostřed nicoty a sněhu je krásná. :)  Jen bych trochu zvýraznila jméno autora. Trochu splývá. :)

Komentáře

  1. Jojo souhlasím s tebou.. Obálka je krásná :D

    OdpovědětVymazat
  2. Ahoj, "nominovala" jsem tě v jednom knižním tagu. Doufám, že se zapojíš ;) : http://turningoverpages.blogspot.cz/2013/10/liebster-award.html

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Za každý komentář moc děkuji. :)

Populární příspěvky z tohoto blogu

Waiting on Wednesday (20)