Recenze - Zavržený

Autor: Becca Fitzpatrick
Počet stran:
368
Rok vydání: 
2010
Vazba: vázaná s přebalem
Nakladatelství: Egmont
Série: Nora Greyová
Díl v sérii: 1

Anotace:

Patchovy oči připomínaly černé hvězdy.
Bral všechno a nedával nic. Ne že bych o něm chtěla vědět víc. Nelíbil se mi zvnějšku a pochybovala jsem, že by se mi zamlouvalo, co se skrývá uvnitř.
Tedy, to není úplně přesné. Zvnějšku se mi líbil hodně.
Dlouhé, silné paže, široká, uvolněná ramena a úsměv zpola hravý, zpola svůdný. Cítila jsem, že mě neodolatelně přitahuje, a sama sobě jsem přestávala rozumět.
Nora Greyová je svědomitá, chytrá a rozhodně nemá ráda riziko. Jenže se zamiluje do Patche a to je její první chyba. Patchova minulost je totiž všechno, jen ne nevinná. A nejlepší, co kdy udělal, bylo, že se zamiloval do Nory.
Seznámili se na hodině biologie a Nora chce jediné – držet se od něj co nejdál. Jenže jak se zdá, Patch je vždy o dva kroky napřed. Dívka na sobě cítí jeho pohled, i když Patch není nablízku. Cítí jeho přítomnost, i když je v pokoji sama. A když své okouzlení nedokáže déle tajit, vyjde najevo, kdo Patch ve skutečnosti je a proč ji vyhledal. A za všemi otázkami, které se dotýkají jeho minulosti, si Nora a Patch mohou navzájem položit jen jedinou: „Jak hluboko dokážeš padnout?“


Nora Greyová chodí do tamní školy v Portlandu. Když se jednoho dne objeví Patch vedle ní v lavici na žádost učitele, je z toho nešťastná. Z Patche má špatný dojem. Připadá ji, že skrývá veliké tajemství. Tajemství, které Patch nechce jen tak někomu prozradit.


Na Zavrženého jsem se velice těšila. Četla jsem spoustu kladných recenzí a spoustu lidí tuto knihu doporučovalo. Když jsem se do knihy začetla byla jsem mírně zklamaná. Kniha mě z prvu až tak moc nezaujala. Četla se rychle a svěže, ale opět mi tu chybělo jako ve více knihách napětí a akce.

Autorka nedokázala popsat průběh děje, tak abych se do knihy pořádně vžila. Námět byl velice skvělý. 

Hlavní hrdinku Noru jsem měla z počátku ráda. Po čase mě začala štvát tím svým neustálým změnám názorů. Patch se ji líbil, ale Noře na něm pořád něco nesedělo. Chvílemi mu ale podlehla a říkala, jak je skvělý a za chvíli ho honila a dávala mu pěstmi. Patch taky nebyl žádný svatoušek. Občas jsem jeho výkyvy nechápala. Noru měl rád, ale někdy se choval opravdu hloupě. 

Po shrnutí musím přiznat, že jsem dlouho přemýšlela, jak knihu ohodnotím. Musela jsem se ale shodnout na tom, že knize nechyběla romantika, občas napětí, boj mezi dobrem a zlem. Tyto vlastnosti na knihách mám velice ráda. I když mě zklamal fakt, že jsem od Zavrženého čekala více.
Doufejme, že mě další díly překvapí a já na tuto sérii budu moci změnit názor. Přeci má tato série ještě tři díly a začátky bývají nejslabší.
Kdo Zavrženého nečetl, tak by měl. I když se mi kniha líbila o krapet méně, tak to neznamená, že si ji nepřečtete. 

Naše obálka zůstala původní. Za co můžu Egmont opravdu pochválit. Obálka je skvělá. Mě se tedy opravdu moc líbí. Vystihuje dokonale Patche.

Obálku hodnotím 5 hvězdičkami z 5.


Knihu hodnotím 4 hvězdičkami z 5.


Moc děkuji nakladatelství Egmont za poskytnutí recenzního výtisku.
Knihu si můžete zakoupit ZDE.

Komentáře

  1. Jednotka sa mi páčila, dvojka už menej a k tejto časti som sa nedokopala ani za 2 roky. :D
    fashionhappenss.blogspot.sk

    OdpovědětVymazat
  2. Doufám, že mě kniha nezklame :// :)) Jinak skvělá recenze! :3

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Za každý komentář moc děkuji. :)

Populární příspěvky z tohoto blogu

Waiting on Wednesday (20)