Waiting on Wednesday (19)

O co jde:
Cílem je vybrat jednu knihu, kterou si chcete přečíst.

V šedých tónech
Ruta Sepetys

Píše se rok 1941. Lině je patnáct let a těší se, že po prázdninách půjde na uměleckou školu. Jednoho večera k nim domů ale vrazí sovětská tajná policie a společně s její matkou a malým bráškou ji odvlečou pryč. Čeká je deportace do pracovních táborů na Sibiři.
Lina se musí naučit bojovat o život, přijímat obtížná rozhodnutí, spolknout ponižování a bití a hlavně se nenechat zlomit, udržet si vlastní lidství. A to se jí daří díky rodině a také lásce k výtvarnému umění. I přes ohromné riziko si kreslí a zapisuje, co všechno ona a ostatní lidé okolo ní zažívají. Nejdříve kreslí, protože doufá, že se díky obrázkům a vzkazům jejímu otci podaří je najít a zachránit. Později proto, aby uchovala paměť národa a vzdala tak poctu tisícům nevinných lidí, kteří byli odsouzeni k smrti, ať už okamžité při popravách, nebo pomalejší v pracovních táborech.
Linin pohnutý příběh je plný lidské krutosti a nenávisti, ale zároveň lásky a naděje. Otázkou zůstává, zda naděje a láska dokáží udržet člověka při životě a s hlavou vztyčenou dostatečně dlouho…


Když kniha vyšla neměla jsem o ni zájem. Když jsem ale začala číst recenze, které naznačovaly, že je kniha super, tak jsem změnila názor. Knihu V šedých tónech bych si ráda přečetla a udělala si na ni vlastní názor. :)

Komentáře

 1. Taky si ji chci moc přečíst :)), ale času je málo no.. :D

  OdpovědětVymazat
 2. O téhle knize uvažuji už hodně dlouho. Ale pokaždé ji přebije nějaká lepší :D

  OdpovědětVymazat
 3. Mňa táto kniha absolútne neláka. Proste také témy moc nemusím :D

  OdpovědětVymazat
 4. Vypadá to dobře:) ale než bych se k tomu dostala.. :D

  OdpovědětVymazat
 5. Taky bych si jí ráda přečetla :)

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Za každý komentář moc děkuji. :)

Populární příspěvky z tohoto blogu

Waiting on Wednesday (20)