Recenze - Hugo a jeho velký objev

Autor: Brian Selznick
Počet stran: 
534
Rok vydání: 
2010
Vazba: 
vázaná
Nakladatelství: 
Mladá fronta
Série: 
-
Díl v sérii: 
-

Anotace:

Příběh, o nějž se s vámi chceme podělit, se odehrává v roce 1931 pod střechami Paříže. Setkáte se v něm s chlapcem jménem Hugo Cabret; tento chlapec kdysi dávno objevil kresbu, která mu navždy změnila život. Hugo je sirotek, který se stará o nádražní hodiny a v půdním bytě ukrývá velké tajemství. Součástí tohoto spletitého tajemství a okouzlujícího dobrodružství, které se kolem něj odvíjí, je i zápisník Hugova otce, klíček na krku chlapcovy nové kamarádky Isabelle, záhadný majitel hračkářství Papa Georges a magie rodící se kinematografie. Celý příběh je odvyprávěn jedinečným propojením slov a ilustrací a nabízí tak nový čtenářský zážitek.


Příběh se odehrává se v roce 1931 v Paříži. Hlavním hrdinou je Hugo Carbet, který objevil mechanického mužíčka a to mu změnilo život.  Hugo se s otcem snažili mechanického mužíčka opravit, ale jeho otec zemřel a vše zůstalo na něm.


Kniha je určena především pro mladší čtenáře. Je plná překrásných ilustrací, které mě občas nutily, abych se na ně koukala stále dokola.
Příběh o Hugovi je velice zajímavý a mladší čtenáře by jistě zaujal více než-li starší.

Film jsem zatím neviděla, ale v nejbližší době se na něj chystám. Zajímá mě, jak bude tento příběh vypadat ve filmové podobě.

V knize čtenář objeví více obrázků než textu. Což je na jedné stránce super a na druhé ne. Člověk neví, jak si má příběh domýšlet. 

Za nádherné ilustrace knihu hodnotím 4 hvězdičkami z 5.


Moc děkuji internetovému knihkupectví Knihcentrum za poskytnutí recenzního výtisku.
  Knihu si můžete zakoupit ZDE.

Komentáře

  1. Chtěla jsem vidět film, ale ještě jsem nebyla schopná. Kniha mě moc neláká. :)

    OdpovědětVymazat
  2. Teraz niekedy dávali film na Markíze :D Podľa mňa príbeh pecka! Ale nie príliš :D A obrázky súhlasím. Skvelé :3

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Za každý komentář moc děkuji. :)

Populární příspěvky z tohoto blogu

Waiting on Wednesday (20)