Recenze - Bezhlavě

Název: Bezhlavě
Originální název: Thoughtless
Autor: S. C. Stephens
Rok vydání: 2014
Rok vydání originálu: 2009
Vazba: vázaná
Počet stran: 552
Nakladatelství: BETA Dobrovský
Série: Thoughtless
Díl v sérii: 1
Goodreads: 4.21 (86,528 hodnocení)

  Vzrušující erotický příběh, na němž se stanete závislí. Téměř dva roky představoval Denny všechno, co kdy Kiera chtěla: Byl to oddaný milující přítel a každá žena jí ho záviděla. Když se přestěhovali do nového města, kde chtěli vybudovat společný život, vypadalo všechno dokonale. Denny šel za svým snem, Kiera měla nastoupit na prestižní univerzitu... Pak ale Denny musel odcestovat a mladý pár se rozdělil. Osamělá a smutná Kiera potřebovala utišit žal a zdrojem útěchy se jí stal místní rockový král Kellan. Nejprve byli jen kamarádi, ale jak se její samota prohlubovala, měli k sobě stale blíž. Jednoho večera se všechno zlomilo a ani jeden z nich už nebyl jako dřív. Téměř dva roky byli pro sebe Kiera s Dennym jako spřízněné duše. Byli dokonalým párem, v němž láska neznala hranice. Byli tu pro sebe ve chvílích krušných i krásných. Byli si vzájemnou oporou.
Poté, když se přestěhovali do jiného města k Dennymu příteli, Kellanovi, již nic nebylo tak jako dřív. Z dokonalého páru se ztrácela upřímnost a Kiera s Dennym se postupně odcizovali.
Práce, škola, přátelství.
Kiera zažívala chvíle smutku i štěstí a její život se stával jednou velkou lží. Dostala se do zapeklité situace, z níž již nebylo lehké utéci. Čekalo na ni osudové rozhodnutí, které změnilo celý její život.

Erotický román Bezhlavě není zdaleka takovým románem, jako by si ho čtenáři erotických knih mohli představit. 
Smysl knihy není založen pouze na erotice, ale také na přátelství, rodině, lásce, zklamání, štěstí, ale hlavně porozumění, které je ve vztazích velice důležité a potřebné. 
Děj knihy je napsán mírným, svěžím a čtivým tempem, při čemž odtrhnout se od čtení je velice obtížné.
Každá stránka v sobě nese další střípek rozhodnutí, kterým musí hlavní postavy čelit.
City projevené mezi hlavními postavami čtenáři rozevřou jeho rty k úsměvu, ale také jej rozesmutní.
Touha zde nezná hranice, a síla lásky je zde natolik planoucí a silná, že i ti, kteří v ní nevěří, si na malou chvíli uvědomí, že je tento cit krásný, občas bolestivý, ale rozhodně stojí za to, aby jej každý prožil.

Ústřední postava knihy je mladičká Kiera, která z celého srdce miluje Dennyho. Tedy alespoň do té doby než se objeví Kellan. V tom okamžiku je se svými city na pochybách.
Denny je její ochraňovatel, spása v nepříjemných chvílích a z celého srdce ji miluje. Je velice hodný, milý, pohledný a záleží mu na své kariéře. Zkrátka kluk, o kterém sní každá dívka. 
Kellan je jeho pravým opakem. Hraje v kapele, vymetá večírky, střídá dívky. Fanynky po něm touží, jelikož je svůdný, neodolatelný a krásný. Jeho přátelé nedoufají, že by mohl být schopen pravých citů.
Otázkou je, který z těchto mužů je pro Kieru ten pravý. S kterým se bude cítit šťastná?

Postavy jsou sympatické, ale v důležitých situacích je jejich chování odtažité a nerozumné. Proto má hlavní zápletka děje spoustu vedlejších situací, které jsou nečekané a občas překvapující.

Autorka napsala čtivý román, který si díky svému příběhu oblíbilo mnoho čtenářek. Vtipné dialogy milostný trojúhelník, láska, smutek, zoufalství jistě v této knize nechybí.
Druhý díl vyjde již letos u nakladatelství BETA Dobrovský. Rozhodně se máme na co těšit. 

Knihu hodnotím čtyřmi hvězdičkami z pěti.


Moc děkuji nakldatelství BETA Dobrovský za poskytnutí knihy k recenzi.
Knihu si můžete zakoupit ZDE.

Komentáře

 1. Tahle kniha mě hoodně láká :)
  Beauty of pink

  OdpovědětVymazat
 2. Dalšia pozitvna recenzia na knihu,hm začinam o nej vážne uvažovať :)

  OdpovědětVymazat
 3. Kniha mě zaujala jak v tvém předchozím videu, tak i tady v psané formě. Moc bych si ji chtěla přečíst! :)

  OdpovědětVymazat
 4. Knihu si chci taky přečíst, protože ji čtou všichni a protože ta obálka vypadá úžasně! :)

  OdpovědětVymazat
 5. tak ted docela lituju, ze jsem si ji tehdy nevzala, vypada to zajimave :)

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Za každý komentář moc děkuji. :)

Populární příspěvky z tohoto blogu

Waiting on Wednesday (20)