Waiting on Wednesday (63)

O co jde:
Cílem je vybrat jednu knihu, kterou si chcete přečíst.

Ve stínu černých ptáků
Cat Wintersová

Ve stínu černých ptáků je skvost mé knihovničky. Přála jsem si tuto knihu z toho důvodu, že jsem ji viděla u mnoha blogerů a většina z nich byla maximálně spokojená. Nejen obálka knihy je nádherná, ale také zpracování obsahu knihy. Mnoho čtenářů si také libuje na skvělém ději. Já se rozhodně na tuto knihu velice těším. Doufám, že splní má očekávání a já si ji brzy přečtu. :)

Anotace:
V roce 1918 si v kalifornském San Diegu vybírají svou daň smrtící chřipka a první světová válka. Šestnáctiletá Mary Shelley Blacková, pojmenovaná po slavné autorce románu o Frankensteinovi, dívka s přírodovědným nadáním, která se ocitla bez rodičů, odjíždí ke své tetě z Portlandu v Oregonu do San Diega.
Zděšeně sleduje, jak se zde zoufalí pozůstalí hrnou na seance a k fotografům duchů, kde hledají útěchu. Jedním z takových fotografů je i bratr jejího milého Stephena Emberse Julius, jehož Mary Shelley považuje za podvodníka.
Po Stephenově smrti na válečné frontě ve Francii se Mary Shelley vystaví v bouři bleskům, je zasažena a nakrátko umírá. Když se vrátí mezi živé, má zvláštní schopnost – cítit chuť emocí. Stephenův duch se k ní v noci vrací a prosí ji o pomoc – nemůže odpočívat v pokoji, protože ho mučí tajemní obrovští černí ptáci.
Uvěří Mary Shelley v existenci duchů? A podaří se jí odhalit důvod Stephenova utrpení a pomoci mu?

Komentáře

  1. Tuto knihu bych si chtěla přečíst už delší dobu. :)

    OdpovědětVymazat
  2. Skvelá kniha.Dúfam že od autorky ešte niečo uvás vijde.Teším sa na tvojú recenziu :)

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Za každý komentář moc děkuji. :)