Waiting on Wednesday (64)

O co jde:
Cílem je vybrat jednu knihu, kterou si chcete přečíst.

Zimní příběh
Mark Helprin

Zimní příběh je krásná, objemná a velice pěkně hodnocená kniha. Zaujala mě svou obálkou, ale také anotací. Mnoho blogerů mě na ni nalákalo. Rozhodně se na tuto knihu velice těším. Bohužel se do čtení pustím asi až příští Vánoce, jelikož tato kniha je vhodná na tuto dobu. :) 

Anotace:
Zimní příběh je kniha a příběh o lásce, která se stala předlohou pro stejnojmenný film s Colinem Farellem v hlavní roli.

O čem vypráví Zimní příběh? Hlavním motivem je osudová láska, která trvá napořád a přežije všechno. Nelze ji odehnat, protože ji člověku staví do cesty sám osud. Jedné zimní noci se vypraví irský zlodějíček a sirotek do velkého krásného domu, který vypadá opuštěně, aby tam něco ukradl. Jenže dům není prázdný. Sice všichni někam odjeli, ale v domě zůstala nemocná dívka, která nebyla schopná odjet s rodinou.

Jmenuje se Beverly a postupně ukazuje Peterovi svůj svět i svou duši. Peter se neumí ubránit citu a do dívky se beznadějně zamiluje. Když mu Beverly zanedlouho zemře doslova v náruči, mohlo by se zdát, že je konec velké lásky. Ale není tomu tak. Zimní příběh dál pokračuje. Osud posílá Petera do budoucnosti, kde bude mít možnost svou lásku zachránit...


Komentáře

 1. Já ji čtu a zatím se mi moc líbí. :)

  OdpovědětVymazat
 2. Nevím kdy se k ní dostanu :(

  OdpovědětVymazat
 3. Zimní Príbeh, ten je aj na mojom mieste :)) Dúfam, že už čoskoro budem ju mať prečítanú :))

  OdpovědětVymazat
 4. Určitě bych se k této knize chtěla také dopracovat :)

  OdpovědětVymazat
 5. Skvelá kniha,rozhodne odporúčam :)

  OdpovědětVymazat
 6. To je na mě moc romantické :-). Já radši thrillery :-)
  Zvu vás všechny na mou Giveaway o voňavé ceny :-)

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Za každý komentář moc děkuji. :)