Waiting on Wednesday (69)


O co jde:
Cílem je vybrat jednu knihu, kterou si chcete přečíst.

Muž jménem Ove
Frederik Backman

Ove si získal mnoho srdcí čtenářek. Nejen obálka knihy je nádherná, ale i příběh zanechal mnoho pěkných pocitů v mnoha lidech. Na tuto krásnou knihu se ohromně moc těším a jsem zvědavá, jak se mi bude líbit. :)

Anotace:
Ovemu je 59 let. Řídí saaba. To, že byl na pozici předsedy družstva vystřídán už před pár lety (což on sám považuje za převrat), mu rozhodně nebrání ve vykonávání funkce strážce pořádku. Samozvaného strážce pořádku. 

Když se do protějšího domku přistěhují noví sousedé a místo pozdravu se jim jen tak mimochodem podaří nacouvat do Oveho poštovní schránky, spustí se kolotoč nečekaných událostí — začíná příběh o překvapivém přátelství, toulavé kočce a prastarém umění řídit. Příběh, který od začátku promění všechny, kdo se s Ovem dostanou do styku.

Román Fredrika Backmana o starém vzteklounovi odvedle komicky ztvárňuje řadu situací, které nám jsou důvěrně známé. Je to kniha, jež dokáže stvořit svůj vlastní svět, ale zároveň nám říká něco důležitého o nás i naší době. Příběh se nese ve stejném duchu jako film Lepší už to nebude s Jackem Nicholsonem.

Komentáře

  1. Na tuto knihu už mám také déle spadeno, snad se k ní dostanu, nějak se mi kupí knihy, které si chci přečíst :/
    http://milujemekihy.blogspot.cz/

    OdpovědětVymazat
  2. Tenhle měsíc už mám vyčerpaný rozpočet, ale hned na začátku března mám v plánu si jí objednat :-)

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Za každý komentář moc děkuji. :)