Waiting on Wednesday (74)

O co jde:
Cílem je vybrat jednu knihu, kterou si chcete přečíst.

Metro 2033 - Dmitry Glukhovsky

Arťom žije se svým pěstounem ve spletitém labyrintu moskevského metra, na jediném místě na světě, kde je lidstvo po jaderné válce schopné alespoň zčásti přežívat. Jednotlivá lidská společenství živoří v šachtách metra, kde co stanice, to zvláštní komunita, jakýsi mikrostát se všemi svými ctnostmi a nešvary, které známe z každodenního života na zemském povrchu.
Arťom se nachází na stanici, která je sice pokládána za jedno z bezpečnějších míst v obrovské síti tunelů, avšak tuto jistotu narušuje temná moc, jež hrozí zničit nejen chlapcovo útočiště, ale celé metro. Mladík, jenž kdysi porušil jedno ze základních přikázání života v metru, je nucen – aby odčinil svou vinu – putovat od jedné stanice ke druhé, projít celým moskevským metrem až do poslední stanice, kde žijí v ideálním společenském zřízení kazatelé. Ti údajně vlastní záhadný předmět, který Arťom musí získat, aby zachránil metro před zkázou, jež hrozí nejen zevnitř podzemního mikrosvěta, ale proniká sem i z povrchu v podobě temných sil...

Autor za tento román obdržel prestižní evropskou cenu ESFS Awards Eurocon 2007, jako nejlepší literární debut pro rok 2007.

Román posloužil rovněž jako předloha k úspěšné počítačové hře Metro 2033 a hře Metro Last Light (2013).


Komentáře

 1. Túto knižku vidím poprvý krát, no už teraz hovorím, je k nakousnutí :D :)

  OdpovědětVymazat
 2. Chtěla bych si ji přečíst, i když mi nahání strach. :)

  OdpovědětVymazat
 3. Tato kniha mě moc nezaujala, zřejmě to není úplně můj šálek "čaje", ale rozhodně díky za tip :)
  http://milujemekihy.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Za každý komentář moc děkuji. :)