29. dubna 2015

Waiting on Wednesday (80)

O co jde:
Cílem je vybrat jednu knihu, kterou si chcete přečíst.

Měděný jezdec - Paullina Simonsová

Poutavá historická freska je zároveň nezapomenutelným příběhem o lásce vzdorující hrůzám války i lidské zášti. 17letá Taťána vyrostla v Leningradě, v městě, kde památníky zašlé slávy kontrastují s šedivou realitou stalinského Ruska. V roce 1941, ten den, kdy Němci napadnou Rusko, se Taťána poprvé zamiluje - vzápětí pocítí trpkost zakázané lásky: nadporučík Alexandr Bělov je vyvolený její sestry Dáši. Navíc má Alexandr temné tajemství - pochází z rodiny amerických komunistů, kterou zlikvidovalo NKVD. Lásce Taťány a Alexandra není přáno: město drtí německá blokáda, hladomor, zima a všudypřítomný strach ze smrti. Ale jindy slabá Táňa se ukáže jako nejsilnější člen rodiny a s Alexandrovou pomocí překonává všechny útrapy. Nejtěžší zkouškou však bude odolat vlastní touze.

4 komentáře:

  1. Měděného jezdce bych si hrozně ráda přečetla jsem zvědavá jak se mi celá série bude líbit, ale myslím si že se u ní určitě nudit nebudu. :)

    OdpovědětVymazat
  2. Jej, mě to nějak netáhne... Nevím, všichni to četli a jsou z toho odvařený, bojím se, že bych byla zklamaná. Ale jestli se ti Měděný jezdec dostane do rukou, doufám, že se ti bude líbit. :)

    OdpovědětVymazat
  3. Tuhle knihu miluju♥♥ Srdcovka a nejlepší kniha co jsem kdy četla!!! Musím si dát někdy zas re-reading:).. Doufám, že se ti taky bude líbit :)).

    OdpovědětVymazat

Za každý komentář moc děkuji. :)