Recenze - Druhý břeh

Název: Druhý břeh
Originální název: -
Autor: Hana Marie Kornerová
Rok vydání: 2015
Rok vydání originálu: 2015
Vazba: vázaná
Počet stran: 376
Nakladatelství: Moba
Série: Kočár do neznáma
Díl v sérii: 3
Goodreads: -Sestry Hermína a Stefanie, které po revoluci uprchly z Francie, nacházejí po dlouhé a dobrodružné cestě Evropou nový domov v Čechách. Život na malém panství však komplikuje nenávist příbuzných, kteří se všemožně snaží připravit je o majetek. A tak obě nakonec z existenčních důvodů uzavírají sňatek. Stefanie ale záhy ovdoví a ani Hermína se nevyhne komplikacím – ve Florencii je konfrontována s minulostí...


Hana Marie Körnerová, narozená 1954 v Litoměřicích.
Psala od dětství tzv. do šuplíku, první román Pán hor vyšel až v roce 1993. Patnáct let pracovala ve zdravotnictví a znalost prostředí zúročila v románu Prosím vás, sestřičko, s nímž uspěla v jedné z prvních literárních soutěží Knižního klubu.
Oblíbenou kulisou pro řadu jejích historicko - dobrodružných románů je Francie osmnáctého a devatenáctého století.

Posledních patnáct let žije autorka trvale v Podkrkonoší. 


Druhý břeh je již třetím dílem trilogie Kočár do neznáma. 

Nejen zajímavou a pěkně zpracovanou obálkou zaujme kniha všechny čtenáře. Anotace vzbuzuje ve čtenáři zájem knihu číst. 

Spisovatelka knihy Hana Marie Körnerová píše historické romány, které jsou velmi čtivé, odehrávají se na zajímavých místech a obsah je pestrý a zajímavý.  

Příběh se odehrává v devadesátých letech osmnáctého století. Vypráví osud dvou sester Hermíny a Stefanie. Uplynulo již několik let, kdy společně se svou babičkou utekly před revolucí. Nevyhnuly se mnoha nástrahám v životě, lásce, smrti. Domov nalezly v Čechách, kde začaly nový život. 

Sestry Hermína a Stefanie, které po revoluci uprchly z Francie, nacházejí po dlouhé a dobrodružné cestě Evropou nový domov v Čechách. Život na malém panství však komplikuje nenávist příbuzných, kteří se všemožně snaží připravit je o majetek. A tak obě nakonec z existenčních důvodů uzavírají sňatek. Stefanie ale záhy ovdoví a ani Hermína se nevyhne komplikacím – ve Florencii je konfrontována s minulostí...

Romány autorky jsou čtivé, postavy mají pěkně popsaný charakter a prostředí je velice propracované. Četba je oddechová, ale příběh má něco do sebe a čtenáře pohltí již od úplného začátku až do poslední stránky knihy. Místy napínavá kniha nejednou vyvede z míry každého, kdo ji dostane do rukou. Délka knihy je optimální a během jediného dne je kniha přečtená.

Doufejme, že v brzké době vyjde opět další díl a doplní tuto sérii o další nádherně modrý výtisk. Autorka nezklamala a já se rozhodně budu těšit na její další díla, jelikož styl psaní a příběhy, které ve svých knihách píše chytnou čtenáře za srdce a navíc si odnese velice pěkný čtenářský zážitek. 


Knihu hodnotím čtyřmi hvězdičkami z pěti. Moc děkuji internetovému knihkupectví Knihcentrum za poskytnutí recenzního výtisku.
 Knihu si můžete zakoupit ZDE.

 

Komentáře

 1. Tak to zní hodně dobře :)

  OdpovědětVymazat
 2. Už jsem o téhle sérii slyšela, ale ještě jsem neměla tu možnost si ji přečíst :-). vypadá to velmi zajímavě :-).

  OdpovědětVymazat
 3. Překontrolovat eToro, největší sociální investiční síť na světě, kde miliony klientů vydělávají kopírováním obchodních rozhodnutí našich nejlepších obchodníků.

  Přidejte se k úspěšným Spojte se s více než 4,000,000 investorů a obchodníků ze 170 zemí

  Otevřené obchody na eToro - 227,651,647

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Za každý komentář moc děkuji. :)

Populární příspěvky z tohoto blogu

Waiting on Wednesday (20)