Recenze - Galgad - příběh strážce Země - Ergall

Název: Galgad - příběh strážce Země
Originální název: -
Autor: Ergall
Rok vydání: 2015
Rok vydání originálu: 2015
Vazba: brožovaná
Počet stran: 232
Nakladatelství: vlastním nákladem
Série: -
Díl v sérii: -
Goodreads: - Anotace 
V dávných dobách, v dolině v prastarém lese obehnanými horami, se probudí nejmocnější strážce Gathary. Není to náhoda. Na svět přišli ti noví, odlišují se od ostatních, narušují snad křehkou rovnováhu?
Navíc se schyluje k válce mezi lidmi, nadvláda zdvojeného kříže rozpíná ruce. Galgad pátrá po pravdě. Nenalézá však vlky ani ostatní.
Nechte se okouzlit poutavým příběhem, nechte se uchvátit prastarými lesy, v nichž tečou čisté řeky. Budete mít pocit, jako byste sami chodili těmi místy, potkávali tvory z prastaré říše. Obdivujte hrdiny i obyčejné lidi, kteří se snaží bojovat s nepřízní osudu. Odhalte kruté pravdy našich činů.
Kniha je první ze série příběhů.


O autorovi
Autor fantasy literatury žije na Vysočině, píše pod pseudonymem Ergall.

http://ergall.webnode.cz/o-autorovi/


Ať už je cílem knihy, Galgad – příběh strážce země, uvědomění si lidské krutosti k přírodě, či ne, tak každý po dočtení musí nad tímto problémem zajisté přemýšlet.
Příběh českého autora, který získal jak kladné, tak záporné ohlasy, zavádí čtenáře do světa, ve kterém je mnoho nastražených pastí. Jediným cílem těchto pastí je chytit zvíře, hladovějící a doufající, že právě ono nastražené jídlo je pouze darem přírody, nikoli lákadlem na smrt, které nachystali lidé.
Jelikož hlavní hrdina Galgad rozumí řeči zvířat, tak je zážitek z četby mnohem více srdcervoucí. Plačící mláďata sténají, jelikož jim právě někdo zavraždil otce, či matku. Jsou vystrašená, nerozumí lidskému chování. Je jim souzena pouze smrt, nikoli poklidný život se svou rodinou.
Každá stránka knihy pomalu odhaluje, jak lidé poškozují přírodu a ubližují živým tvorům. Smyslem života již není láska, ale pouze zabíjení, utrpení, bolest a znečišťování krásy světa.
                Styl psaní je náročnější. Občas se čtenář v příběhu ztratí. Důležité je ale poslání knihy, jelikož knihkupectví jsou plná zamilovaných románů, fantasy příběhů nebo detektivek. Ale nad skutečností, že svět se řítí do záhuby, se mnoho spisovatelů nepozastavuje. Proto je zapotřebí si Galgada povšimnut, věnovat mu čas a v konečném výsledku je důležité začít se snažit nad těmito problémy přemýšlet a snažit se je nepodporovat.
               
Je jednoduché nad vším jen pohodit rukou, ale činit skutky, které by přinášely světu dobro je již složitější. Proto možná nejednomu člověku může připadat téma knihy nezáživné, či neuspokojující pro jejich čtenářské potřeby.
Nad příběhem, který autor napsal s láskou v srdci, je třeba se zamyslet, věnovat mu čas a hlavně trpělivost. I kdyby člověk musel knihu několikrát odložit a o četbu se snažil vícekrát, tak výsledek bude zajisté pozitivní.
Důležité je také podporovat české autory, jelikož kdo jiný než my by je měl číst, podporovat a napomáhat k jejich rozvoji.
Galgad nabízí nejen poučení, ale také příběh, který vypráví o válce mezi lidmi, o lásce, která i přes všechen hněv v lidech zůstává. O sourozenecké lásce a pochopení. Nakonec také o vlcích a zvířatech, která podlehla lidské rase nebo naopak se schovala do lesů, jelikož se stala jejich obětmi.

Knihu hodnotím 4 hvězdičkami z 5.  


Komentáře

Okomentovat

Za každý komentář moc děkuji. :)

Populární příspěvky z tohoto blogu

Waiting on Wednesday (20)