Recenze - Galgad - příběh strážce Země - Ergall

Název: Galgad - příběh strážce Země
Originální název: -
Autor: Ergall
Rok vydání: 2015
Rok vydání originálu: 2015
Vazba: brožovaná
Počet stran: 232
Nakladatelství: vlastním nákladem
Série: -
Díl v sérii: -
Goodreads: - Anotace 
V dávných dobách, v dolině v prastarém lese obehnanými horami, se probudí nejmocnější strážce Gathary. Není to náhoda. Na svět přišli ti noví, odlišují se od ostatních, narušují snad křehkou rovnováhu?
Navíc se schyluje k válce mezi lidmi, nadvláda zdvojeného kříže rozpíná ruce. Galgad pátrá po pravdě. Nenalézá však vlky ani ostatní.
Nechte se okouzlit poutavým příběhem, nechte se uchvátit prastarými lesy, v nichž tečou čisté řeky. Budete mít pocit, jako byste sami chodili těmi místy, potkávali tvory z prastaré říše. Obdivujte hrdiny i obyčejné lidi, kteří se snaží bojovat s nepřízní osudu. Odhalte kruté pravdy našich činů.
Kniha je první ze série příběhů.


O autorovi
Autor fantasy literatury žije na Vysočině, píše pod pseudonymem Ergall.

http://ergall.webnode.cz/o-autorovi/


Ať už je cílem knihy, Galgad – příběh strážce země, uvědomění si lidské krutosti k přírodě, či ne, tak každý po dočtení musí nad tímto problémem zajisté přemýšlet.
Příběh českého autora, který získal jak kladné, tak záporné ohlasy, zavádí čtenáře do světa, ve kterém je mnoho nastražených pastí. Jediným cílem těchto pastí je chytit zvíře, hladovějící a doufající, že právě ono nastražené jídlo je pouze darem přírody, nikoli lákadlem na smrt, které nachystali lidé.
Jelikož hlavní hrdina Galgad rozumí řeči zvířat, tak je zážitek z četby mnohem více srdcervoucí. Plačící mláďata sténají, jelikož jim právě někdo zavraždil otce, či matku. Jsou vystrašená, nerozumí lidskému chování. Je jim souzena pouze smrt, nikoli poklidný život se svou rodinou.
Každá stránka knihy pomalu odhaluje, jak lidé poškozují přírodu a ubližují živým tvorům. Smyslem života již není láska, ale pouze zabíjení, utrpení, bolest a znečišťování krásy světa.
                Styl psaní je náročnější. Občas se čtenář v příběhu ztratí. Důležité je ale poslání knihy, jelikož knihkupectví jsou plná zamilovaných románů, fantasy příběhů nebo detektivek. Ale nad skutečností, že svět se řítí do záhuby, se mnoho spisovatelů nepozastavuje. Proto je zapotřebí si Galgada povšimnut, věnovat mu čas a v konečném výsledku je důležité začít se snažit nad těmito problémy přemýšlet a snažit se je nepodporovat.
               
Je jednoduché nad vším jen pohodit rukou, ale činit skutky, které by přinášely světu dobro je již složitější. Proto možná nejednomu člověku může připadat téma knihy nezáživné, či neuspokojující pro jejich čtenářské potřeby.
Nad příběhem, který autor napsal s láskou v srdci, je třeba se zamyslet, věnovat mu čas a hlavně trpělivost. I kdyby člověk musel knihu několikrát odložit a o četbu se snažil vícekrát, tak výsledek bude zajisté pozitivní.
Důležité je také podporovat české autory, jelikož kdo jiný než my by je měl číst, podporovat a napomáhat k jejich rozvoji.
Galgad nabízí nejen poučení, ale také příběh, který vypráví o válce mezi lidmi, o lásce, která i přes všechen hněv v lidech zůstává. O sourozenecké lásce a pochopení. Nakonec také o vlcích a zvířatech, která podlehla lidské rase nebo naopak se schovala do lesů, jelikož se stala jejich obětmi.

Knihu hodnotím 4 hvězdičkami z 5.  


Komentáře

  1. kdysi jsem mela moznost ji mit na recenzi, ale precetla jsem si ukazku a prislo mi to hrozne tezke na cteni a taky jsem se v tom ztracela, tak jsem to radeji odmitla..

    OdpovědětSmazat
  2. Ten, kto dnes číta toto svedectvo, by mal osláviť so mnou a mojou rodinou, pretože to všetko začalo ako vtip pre niektorých ľudí a iní hovorili, že to nie je možné. Volám sa Juraj Kamensky a som z Bratislavy, ale s manželkou sa sťahujem do Chicaga. Som šťastne ženatý s dvoma deťmi a krásnou ženou. Niečo hrozné sa stalo mojej rodine, stratil som prácu a moja žena opustila dom, pretože som sa nemohla starať o seba a o potreby rodiny. a jej deti v tomto konkrétnom okamihu. Podarilo sa mi deväť rokov, žiadna žena, ktorá by ma podporovala, aby som sa o deti dobre starala. Snažím sa poslať testovaciu správu mojej žene, ale ona blokovať ma z rozprávania s ňou sa snažím hovoriť so svojím priateľom a jej rodinnými príslušníkmi, ale stále viem, že by mi mohol pomôcť a ja som bol podanie žiadosti neskôr toľko spoločnosti, ale stále to urobili Nevolajte ma, kým neprišiel verný deň, že nikdy nezabudnem v mojom živote. Keď som sa stretol so starým priateľom môjho, ktorému som vysvetlil všetky moje ťažkosti a povedal mi o skvelom mužovi, ktorý mu pomohol získať dobrú prácu v Coca cola spoločnosť a on mi povedal, že jeho kúzlo koliesko, ale ja som človek, ktorý nikdy neverí v kolieskach kúzla, ale ja som sa rozhodol dať mu vyskúšať a jeho meno je Drosagiede on ma poučil a ukázal mi, čo mám robiť v týchto troch dňoch obed spell.I sledovať všetky pokyny a robiť to, čo ma požiadal, aby som sa dobre. uistil sa, že všetko šlo dobre a moja žena ma opäť uvidí po skvelej práci Drosagiede. Moja žena mi zavolala s nevedomým číslom a ospravedlnila sa mi a povedala mi, že mi naozaj chýba a naše deti a moja žena sa vracajú domov.a po dvoch dňoch Spoločnosť, ktorej som poslala svoj uznávací list, teraz som manažérom spoločnosť Paragon tu v USA. Odporúčam vám, ak máte nejaké problémy, pošlite správu na tento e-mail: {doctorosagiede75@gmail.com} alebo čo mu dáte na +2349014523836 a dostanete najlepší výsledok. Vezmite veci za samozrejmosť a bude vám odobraté. Prajem Vám to najlepšie.

    OdpovědětSmazat

Okomentovat

Za každý komentář moc děkuji. :)

Populární příspěvky z tohoto blogu

Co je nového? (2)